Слони звертаються один до одного за
Названо найбільш бюджетні гірськолижні курорти Європи Соцвиплатам бути: Світовий банк виділив понад мільярд доларів для українців Російська бюрократія не дає окупантами використовувати всі наявні дрони, - ISW Син відомої ведучої родом з України пішов на війну за Росію Росія залишилась без бойових дельфінів через шторм у Чорному морі Росія розгорнула на Херсонщині нову погано підготовлену дивізію, - британська розвідка Маска навряд врятує вояж до Ізраїлю, - WP Саудівська Аравія пропонує Ірану інвестиції, щоб обмежити війну між Ізраїлем і ХАМАС Угода Росії та Ірану щодо зброї може виявитися безпрограшною для Москви і Тегерана, - Forbes Россия "переселила" на оккупированные территории более 100 тысяч мигрантов из Азии, - ЦНС Туреччина стрімко збільшила експорт товарів військового призначення до РФ, - FT Війни вимагають часу: FT озвучило кроки для перемоги України Вступ України до ЄС: Орбан запропонував "компромісне" рішення Муженко про контрнаступ: Те, що зробили ЗСУ, можливо, не досягла б жодна армія світу В Донецьку паніка: окупанти назвали терміни, коли до міста можуть підійти ЗСУ iPhone намертво зависають через останнє оновлення iOS, але є легке рішення ЗСУ успішно захопили плацдарми на лівому березі Херсонщини, але є нюанс, - генерал Україні треба перейти в оборону і переформатувати фронт, - екс-очільник Генштабу ЗСУ Нова фаза війни: Зеленський розповів про ситуацію на фронті та контрнаступ У Харкові шахрай за гроші обіцяв дружині загиблого бійця повернути його з полону Майже весна: на вихідних Україну розігріє до +15° До зими не дожили більше тисячі окупантів: Генштаб порадував новими втратами ворога Сьогодні до блокування українського кордону приєднаються перевізники ще однієї країни Війна в Ізраїлі: Зеленський попередив про небезпеку для України Відразу три магнітні бурі сьогодні вдарять по Землі

Слони ймовірно дають одне одному імена, які використовують у спілкуванні. Про це свідчать результати нового дослідження, попередньо опублікованого у науковій пресі, але ще не рецензованого згідно правил наукових публікацій, пише Independent.

Дослідники, які вивчали поведінку слонів у кенійській савані, виявили, що слони зверталися один до одного за допомогою індивідуальних специфічних звуків. Спершу вчені вважали, що тут має місце відома у дельфінів і папуг механіка, коли "звертання" є імітацією голосу того, до кого "звертаються". Однак спостереження виявили, що це не так.

Вчені проаналізували 527 низькочастотних криків слонів у великій екосистемі Самбуру на півночі Кенії та 98 криків у національному парку Амбоселі на півдні Кенії. Аналіз виявив специфічний гул, яким слони звертаються до конкретних "абонентів". Причому звертання до одного і того ж слона від різних його сородичів було досить схожим.

В результаті дослідники дійшли висновку, що можуть з більшою точністю ідентифікувати "абонента" за структурою звертання, ніж просто наосліп.

Загалом вчені змогли знайти 119 унікальних "абонентів" і відтворили записи звертань, адресованих конкретно до 17 слонів, щоб побачити їхню реакцію. Експеримент показав, що "абоненти" активніше реагують на записане і відтворене специфічне звертання до них, аніж на відтворене звертання до іншого слона.

Дослідники вважають, що наявність імен дозволяє слонам привернути увагу конкретної особини та покращити їхню координацію при мандрах у пошуках ресурсів, коли вони знаходяться поза полем зору один одного.

"Наскільки нам відомо, це дослідження є першим доказом голосового звернення до конспецифів [представників того самого виду] без імітації голосу слухача у нелюдських тварин. Це може мати важливі наслідки для нашого розуміння еволюції мови", — кажуть автори дослідження.