При транзите через Россию
WhatsApp перестане працювати на старих смартфонах: перевірте, чи є серед них ваш Скільки кави на день можна випити без шкоди для організму: думка науковців У США стартувала мовна підготовка українських пілотів для навчань на F-16, - Пентагон 1 жовтня до України прийде холодний атмосферний фронт, - синоптик Росіяни пішли на штурми на Лимано-Куп'янському напрямку й поплатилися: у ЗСУ розповіли подробиці "Трамп - це кошмар": чи витримає Європа його другий термін, і чого чекати Україні Росія кинула на фронт нові резерви: у ЗСУ оцінили рівень їх підготовки та забезпечення Створено Альянс оборонних індустрій: у МЗС України розкрили важливі деталі На півдні українські захисники знищили важливу техніку противника Німеччина викупить у Швейцарії свої танки Leopard 2, щоб компенсувати поставки Україні Українська армія дронів показала росіянам, який вигляд має війна, - експерт Румыния перебрасывает к границе с Украиной ПВО, - Reuters Abrams vs Т-90: Жданов порівняв американські та російські танки Данілов показав закриту систему моніторингу ситуації і карту наступу росіян у перші дні вторгнення Флот РФ вже не здатний здійснювати морську блокаду України, – британська розвідка Укргідрометцентр оприлюднив прогноз на жовтень: що буде з погодою Посол у Польші про вплив виборів на наших біженців і зернове питання: багато емоцій РФ намагається створити у світі образ "хамовитого українця", - Подоляк Данілов закликав українців "вимкнути" паніку через можливість затяжної війни з РФ У Запорізькій області росіяни вдарили по власному Су-35 - мережа Стало відомо, хто атакував підстанцію в Курській області Стало відомо, куди Росія стягує додаткові сили Надзвичайно високий рівень загрози: у Чорному морі підскочила кількість ракетоносіїв РФ Туреччина схвалить вступ Швеції до НАТО в жовтні, - Reuters Бойовики ПВК "Вагнер" почали повертатися воювати в Україну, - британська розвідка

При транзите через Россию "исчезли" подсанкционные товары из Евросоюза, которые везли в Казахстан, Кыргызстан и Армению.

Как сообщает Financial Times, стоимость "потерявшегося" товара составляет свыше $1 млрд, однако статистика FT охватывает только товары двойного назначения, которые могут быть использованы для военных целей, поэтому реальная цифра теневого импорта значительно выше.

Как говорится в материале, после российского вторжения в Украину, на территорию агрессора из стран ЕС под предлогом транзита в другие страны ввезли товаров "двойного назначения" на $2 млрд. "Непропорционально большая часть фантомного экспорта" шла из стран Балтии, граничащих с Россией и Беларусью. Половина этих товаров не достигли конечного пункта назначения.

Такие категории товаров как газовые турбины, паяльники, радиооборудование, компоненты для самолетов, оптическое оборудование и т.д. никогда не достигали конечного пункта назначения и оседали на территории агрессора. Как говорится в материале, Россия смогла обойти санкции, указав фальшивые пункты назначения в таможенных декларациях ЕС.

"Расхождения в статистке глобальной торговли не являются чем-то необычным, но это выходит за рамки типичных незначительных ошибок", - заявила старший научный сотрудник американского Института международной экономики Петерсона Элина Рыбакова.

"Куда еще они могли деваться? Почему этим странам вдруг понадобились эти товары в такое время? Кому эти товары наиболее нужны в этом регионе? Очевидно, это Россия", – отметил эстонский министр по санкциям Эрки Кодар.