Ученые установили, что соль негативно влияет на иммунные клетки
Складено рейтинг смартфонів 2023 року з найкращою плавністю роботи Росія готувалася до підриву Каховської ГЕС - Гуменюк "Атлантиди не буде": розкрито актуальні наслідки підриву Каховської ГЕС "ГЕСу просто нема": Каховську дамбу остаточно змило водою (відео) В НАТО прокоментували підрив дамби Каховської ГЕС Зеленський повідомив результати термінового засідання РНБО ГУР має докази, що окупанти дистанційно підірвали Каховську ГЕС Данилов про засідання Ставки: "Жоден росіянин не зупинить звільнення України, час настав" "Будемо мстити!": партизани опублікували перелік військових РФ, причетних до підриву ГЕС Підрив Каховської ГЕС: у Криму почала зникати вода ЗМІ опублікували докази продажу Іраном озброєння Росії (документ) Україна створила мережу диверсантів в РФ, атаки дронів влаштовують вони - CNN Бельгія проведе розслідування, чи використовувалася її зброя в ході рейдів в Росії Чи погодиться Україна на посередництво Китаю в закінченні війни: Резніков назвав умови Кремль збільшив ядерний хабар Орбану - Bloomberg Бої в Бєлгородській області: названо імена російських військових, які потрапили в полон до повстанців Українці встановили рекорд на ринку автомобілів: ТОП найпопулярніших марок Фільм "Барбі" спровокував всесвітній дефіцит рожевої фарби Україна не буде використовувати винищувачі F-16 в ході літнього контрнаступу - Резніков Ердоган дібрав смаку: Туреччина вдруге за рік піднімає плату за прохід через Чорноморські протоки Захищав природу та Україну: під Бахмутом зник інспектор заповідника "Тузлівські лимани" Посланець Ватикану відвідає Київ з мирною місією: відомі дати візиту Росія у травні запустила по Україні понад 300 іранських дронів: у Британії назвали причину У Бєлгородській області поліцейські розстріляли машину з мобілізованим Apple сьогодні проведе літню презентацію: коли дивитися та яких новинок чекати

Употребление слишком большого количества соли не только вредно для нашего кровяного давления и сердечно-сосудистой системы, но и для иммунной системы, выяснили ученые из Университета Хасселта в Бельгии. Результаты работы опубликованы в журнале Cell Metabolism.

Чрезмерное употребление соли нарушает энергетический метаболизм в ключевых иммунных регуляторах, называемых Т-клетками. По словам авторов, полученные результаты могут предоставить новые возможности для изучения развития аутоиммунных и сердечно-сосудистых заболеваний.

Т-клетки отвечают за поддержание баланса: они контролируют иммунные реакции, чтобы те не навредили организму. Ученые считают, что нарушение регуляции T-клеток связано с развитием аутоиммунных заболеваний, например, рассеянного склероза.

Ученые провели эксперимент, в котором подвергли морских коньков воздействию соли. Авторы установили, что спустя сутки энергетическая активность T-клеток была значительно снижена. Более того, исследователи заметили, что избыток соли делает T-клетки похожими на те, которые участвуют в аутоиммунных состояниях.

Однако, как именно натрий ухудшает функции клеток ученые пока не знают – на этот вопрос они рассчитывают ответить в будущих работах.