Чого чекати від валютного курсу наступного тижня: відповідь експерта
Помер відомий американський комік Путін пригрозив "трагічними наслідками" країнам, які відправлять війська в Україну Тяжелая ситуация на фронте: Сырский назвал первоочередную задачу Синоптик розповіла, яка погода буде в Україні на початку березня Лідер республіканців у Сенаті США, який підтримував Україну, залишить свою посаду Оксана Забужко закликала ігнорувати всіх росіян, навіть, якщо вони проти Путіна: "Абсолютне табу" Зірка фільму "Гарні часи" пішов з життя Буданов поставив крапку у питанні "замороження" війни в Україні Під час виконання бойового завдання загинули воїни 73-го морського центру ССО До них не доходить: Повітряні сили збили ще два російських Су-34 Майже сотня штурмів: окупанти як скажені намагаються прорвати оборону ЗСУ, - Генштаб "Вирішується доля Європи": у Литві вважають вартою уваги ідею відправити війська в Україну Українські військові збили ворожий Су-34 Зима завершиться в Україні весняним теплом: прогноз на 29 лютого Допомога США для України: які заяви зробили Байден і Джонсон після зустрічі у Білому домі Синоптик Діденко назвала дві області, де пройдуть дощі Популярне іспанське місто хоче, щоб туристи платили за вхід на головну площу На ейфорії після захоплення Авдіївки ворог збільшив кількість штурмів, - військовий "Все ж таки хвилююся": Санта Дімопулос готується до операції Дикий розповів про ситуацію та проблеми на Авдіївському напрямку "24 лютого 2022 року буде повторюватися": Буданов озвучив "програму-максимум" для України Росіяни нагнітатимуть ситуацію з протестами у Польщі, але Україна діятиме жорстко - Кулеба Ракетники і авіація серйозно потріпали окупантів: уражено майже 20 осередків живої сили У Литві скасували концерт американської зірки, яка вдягла худі з російським кораблем Генерал Годжес дав прогноз про напад Росії на НАТО: названо ймовірні терміни

У період з 29 травня по 4 червня ситуація на валютному ринку залишатиметься цілком прогнозованою: готівковий курс за незначних поточних коливань передуватиме в нових "травневих" межах 37-38 грн/дол., 40-41 грн/євро.

Такий прогноз у коментарі УНІАН дав начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лєсовий.

"Іншими словами - докорінні зміни, як-то, наприклад, різкі стрибки або ж падіння долара чи євро, навряд чи можливі. Як і протягом останнього місяця, різниця між офіційним курсом та курсом в обмінних пунктах збережеться сталою - до 2,5%. Тобто подальше зміцнення гривні також є малоймовірним", - прогнозує Лєсовий.

За його словами, ситуацію на валютному ринку у червні зі зрозумілих причин прогнозувати досить важко, особливо в непередбачуваних умовах війни. За великим рахунком, можна лише говорити суто про економічні чинники, від яких тією чи іншою мірою залежатиме валютний ринок.

Експерт зазначив кілька найголовніших економічних факторів, що впливатимуть на курс валют. Це, зокрема, ефективні дії НБУ з балансу між попитом і пропозицією на міжнародні резерви: здійснення валютних інтервенцій, що "гасять" зростаючий попит, а також популяризація довгострокових гривневих депозитів терміном до 1 року, ставки за якими найближчий часом можуть зрости в середньому до 20-21% річних.

Також серед факторів впливу Лєсовий назвав економічну діяльність всередині країни (активізацію діяльності як великих підприємств, так і малого, середнього бізнесу) та експортний потенціал за рахунок продовження дії "зернової угоди" та можливого розширення переліку експортованих товарів, сировини тощо.

Крім цього, на курс впливає системне надходження макрофінансової допомоги від країн-партнерів та фінансових інституцій, що дає змогу перекривати величезні видатки державного бюджету.

"Якщо зважати лише на економічні чинники, то можемо припустити, що ситуація на валютному ринку в червні буде майже тотожною травневій: щоденні коливання готівкового курсу долара та євро не перевищать 0,3-0,5 грн, різниця між курсом покупки і продажу буде мінімальною - до 0,3 грн, а валютний коридор допустимих змін залишиться сталим: 37-38 грн/дол. та 40-41 грн/євро. Таким чином ситуація на валютному ринку в червні буде досить стабільною, контрольованою та прогнозованою", - резюмував начальник департаменту казначейства "Глобус Банку".