PNAS: старые варианты COVID циркулируют среди оленей и продолжают мутировать
Складено рейтинг смартфонів 2023 року з найкращою плавністю роботи Росія готувалася до підриву Каховської ГЕС - Гуменюк "Атлантиди не буде": розкрито актуальні наслідки підриву Каховської ГЕС "ГЕСу просто нема": Каховську дамбу остаточно змило водою (відео) В НАТО прокоментували підрив дамби Каховської ГЕС Зеленський повідомив результати термінового засідання РНБО ГУР має докази, що окупанти дистанційно підірвали Каховську ГЕС Данилов про засідання Ставки: "Жоден росіянин не зупинить звільнення України, час настав" "Будемо мстити!": партизани опублікували перелік військових РФ, причетних до підриву ГЕС Підрив Каховської ГЕС: у Криму почала зникати вода ЗМІ опублікували докази продажу Іраном озброєння Росії (документ) Україна створила мережу диверсантів в РФ, атаки дронів влаштовують вони - CNN Бельгія проведе розслідування, чи використовувалася її зброя в ході рейдів в Росії Чи погодиться Україна на посередництво Китаю в закінченні війни: Резніков назвав умови Кремль збільшив ядерний хабар Орбану - Bloomberg Бої в Бєлгородській області: названо імена російських військових, які потрапили в полон до повстанців Українці встановили рекорд на ринку автомобілів: ТОП найпопулярніших марок Фільм "Барбі" спровокував всесвітній дефіцит рожевої фарби Україна не буде використовувати винищувачі F-16 в ході літнього контрнаступу - Резніков Ердоган дібрав смаку: Туреччина вдруге за рік піднімає плату за прохід через Чорноморські протоки Захищав природу та Україну: під Бахмутом зник інспектор заповідника "Тузлівські лимани" Посланець Ватикану відвідає Київ з мирною місією: відомі дати візиту Росія у травні запустила по Україні понад 300 іранських дронів: у Британії назвали причину У Бєлгородській області поліцейські розстріляли машину з мобілізованим Apple сьогодні проведе літню презентацію: коли дивитися та яких новинок чекати

Ученые из Корнеллского университета обнаружили, что варианты COVID-19, которые больше не циркулируют среди людей, продолжают распространяться среди белохвостых оленей. Результаты исследования опубликованы в Proceedings of the National Academy of Sciences.

Биологи собрали 5700 образцов лимфатических узлов оленей в период с 2020 по 2022 год в штате Нью-Йорке. Они не только нашли у оленей альфа-, бета- и гамма-варианты SARS-CoV-2, но и обнаружили множество мутаций в геноме вируса. Это означает, что вирусы могли циркулировать среди животных в течение многих месяцев.

На момент исследования эти варианты не циркулировали среди людей уже четыре-шесть месяцев. Олени могли заразиться COVID-19 в результате постоянного контакта с людьми во время охоты, реабилитации диких животных, кормления диких животных или через сточные воды.

Ученые считают, что мутации вируса могли позволить ему лучше распространяться среди оленей. Это означает, что вирус, распространившись на людей из животного резервуара в Азии, теперь нашел новый резервуар в дикой природе в Северной Америке.

Белохвостые олени — самые многочисленные крупные млекопитающие в Северной Америке, в США их насчитывается более 30 млн. Ранее в исследовании 2022 года COVID-19 был обнаружен у 40% белохвостых оленей. На данный момент ученые не уверены, могут ли олени служить долгосрочными резервуарами для этих устаревших вариантов. Их исследование, тем не менее, показало важность регулярного отслеживания вируса в популяциях этих животных и хищников, которые на них охотятся.