МЭА прогнозирует рекордный спрос на нефть после отмены ковидных ограничений в Китае
Препарат від COVID пов'язаний з мутаціями коронавірусу, - вчені Відомий співак влаштував провокацію у масці свині: що він зробив ISW: "Вагнер" повернувся на фронт, це свідчить про серйозну проблему найманців Лідер республіканців у Сенаті пояснив, чому США вигідно підтримувати Україну Підводні дрони та штучний інтелект: НАТО побудувало систему захисту від диверсій РФ, - ЗМІ Небезпечна хвороба тварин дісталася Києва: оголошено карантин Вже ніхто нікуди не летить: у російських аеропортах стався глобальний збій Іран може передати Росії гіперзвукові ракети у жовтні, - ISW Росія почала інтенсивніше атакувати Україну дронами: у ЗСУ зробили заяву Коли мають стартувати переговори про вступ України в ЄС: президент Європарламенту назвала терміни У ЗСУ попередили, де росіяни готуються до наступальних дій Повітряні сили про нічну атаку РФ: Дрони летіли групами, знищено 34 "Шахеди" Зеленський вперше зустрівся з новим міністром оборони Британії: про що говорили Заморожені активи РФ повинні бути використані для відновлення України, - США Єгипет веде переговори щодо купівлі пщениці у Росії, - Bloomberg В Україні запровадили новий вид покарання - пробаційний нагляд: що він передбачає В Ереванском филиале РЭУ имени Плеханова состоялось мероприятие, посвященное годовщине 44-дневной войны (фото) Всі iPhone 15 пройшли тест автономності: найдовше тримає батарею зовсім не Pro Max У Сенаті США оприлюднили проект тимчасового бюджету: Україна може отримати менше, ніж розраховувала Ситуація у Криму для окупантів тривожна, єдиний безпечний варіант для них - піти, - ГУР Столиця виплатить майже 35 мільйонів гривень допомоги військовим та їхнім сім’ям, - Кличко В ЗСУ підтвердили, що "Вагнер" повернувся на фронт Ситуація на фронті: ЗСУ просунулися на Донецькому напрямку, - Зеленський На одному з напрямків ЗСУ знищили десятки окупантів та чимало ворожої техніки У безпілотниках Shahed виявлено понад півсотні європейських компонентів, - The Guardian

Мировой спрос на нефть вырастет на 1,9 млн баррелей в сутки в 2023 году до рекордных 101,7 млн баррелей в сутки. При этом почти половина прироста придется на Китай после снятия ограничений, введенных в связи с COVID.

"В прогнозе рынка нефти на 2023 год доминируют два "джокера": Россия и Китай", - говорится в ежемесячном отчете.

По данным МЭА, российское предложение замедляется из-за воздействия санкций, в то время как Китай будет стимулировать почти половину этого роста глобального спроса, даже несмотря на то, что форма и скорость его открытия остаются неопределенными.

Слабая промышленная активность и мягкая погода помогли сократить спрос на нефть почти на 1 млн баррелей в сутки в развитых странах ОЭСР в последнем квартале 2022 года.

Но, несмотря на возможную, но вероятную умеренную рецессию в Европе и Соединенных Штатах, ожидаемое возобновление работы Китая должно способствовать восстановлению соседних азиатских экономик. Страна может перехватить на себя инициативу Индии как мирового лидера в росте спроса на нефть.

"Основным фактором роста ВВП и спроса на нефть в 2023 году будут сроки и темпы восстановления Китая после блокировки", - говорится в сообщении МЭА.

Рост мировых поставок нефти в 2023 году замедлится до 1 млн баррелей в сутки после прошлогоднего прироста ОПЕК+ на 4,7 млн баррелей в сутки. Общий рост добычи за пределами ОПЕК+ на 1,9 млн баррелей в сутки будет сдерживаться падением ОПЕК+ на 870 тыс. баррелей в сутки из-за ожидаемого снижения в России.

США будут ведущим в мире источником роста предложения и, наряду с Канадой, Бразилией и Гайаной, и побьют рекорд производства второй год подряд.