МЭА прогнозирует рекордный спрос на нефть после отмены ковидных ограничений в Китае
"Будемо мстити!": партизани опублікували перелік військових РФ, причетних до підриву ГЕС Підрив Каховської ГЕС: у Криму почала зникати вода ЗМІ опублікували докази продажу Іраном озброєння Росії (документ) Україна створила мережу диверсантів в РФ, атаки дронів влаштовують вони - CNN Бельгія проведе розслідування, чи використовувалася її зброя в ході рейдів в Росії Чи погодиться Україна на посередництво Китаю в закінченні війни: Резніков назвав умови Кремль збільшив ядерний хабар Орбану - Bloomberg Бої в Бєлгородській області: названо імена російських військових, які потрапили в полон до повстанців Українці встановили рекорд на ринку автомобілів: ТОП найпопулярніших марок Фільм "Барбі" спровокував всесвітній дефіцит рожевої фарби Україна не буде використовувати винищувачі F-16 в ході літнього контрнаступу - Резніков Ердоган дібрав смаку: Туреччина вдруге за рік піднімає плату за прохід через Чорноморські протоки Захищав природу та Україну: під Бахмутом зник інспектор заповідника "Тузлівські лимани" Посланець Ватикану відвідає Київ з мирною місією: відомі дати візиту Росія у травні запустила по Україні понад 300 іранських дронів: у Британії назвали причину У Бєлгородській області поліцейські розстріляли машину з мобілізованим Apple сьогодні проведе літню презентацію: коли дивитися та яких новинок чекати У Києві ситуація з готовністю укриттів критична - міністр (інфографіка) Анджеліна Джолі закликала допомагати Україні Путін більше схожий на фотомодель, ніж на президента - Зеленський Миротворці та референдум: Індонезія представила "мирний план" для України Зеленський заявив, чи готовий зустрітися зі скандальним президентом Бразилії Вайкуле проведе в Юрмалі благодійний концерт для України: хто виступить Українцям пояснили, які суми тепер будут в платіжках за світло і чому це добре Названо найкращі пляжі світу для нудистів

Мировой спрос на нефть вырастет на 1,9 млн баррелей в сутки в 2023 году до рекордных 101,7 млн баррелей в сутки. При этом почти половина прироста придется на Китай после снятия ограничений, введенных в связи с COVID.

"В прогнозе рынка нефти на 2023 год доминируют два "джокера": Россия и Китай", - говорится в ежемесячном отчете.

По данным МЭА, российское предложение замедляется из-за воздействия санкций, в то время как Китай будет стимулировать почти половину этого роста глобального спроса, даже несмотря на то, что форма и скорость его открытия остаются неопределенными.

Слабая промышленная активность и мягкая погода помогли сократить спрос на нефть почти на 1 млн баррелей в сутки в развитых странах ОЭСР в последнем квартале 2022 года.

Но, несмотря на возможную, но вероятную умеренную рецессию в Европе и Соединенных Штатах, ожидаемое возобновление работы Китая должно способствовать восстановлению соседних азиатских экономик. Страна может перехватить на себя инициативу Индии как мирового лидера в росте спроса на нефть.

"Основным фактором роста ВВП и спроса на нефть в 2023 году будут сроки и темпы восстановления Китая после блокировки", - говорится в сообщении МЭА.

Рост мировых поставок нефти в 2023 году замедлится до 1 млн баррелей в сутки после прошлогоднего прироста ОПЕК+ на 4,7 млн баррелей в сутки. Общий рост добычи за пределами ОПЕК+ на 1,9 млн баррелей в сутки будет сдерживаться падением ОПЕК+ на 870 тыс. баррелей в сутки из-за ожидаемого снижения в России.

США будут ведущим в мире источником роста предложения и, наряду с Канадой, Бразилией и Гайаной, и побьют рекорд производства второй год подряд.