Ավինյանը դեռ չի արձագանքել երեխայի բռնության դեպքը կոծկելու եւ ապօրինությունների մասին ահազանգին
Շաբաթ օրը մամուլում աղմուկ հանած երևանյան մանկապարտեզի տնօրենի բաց նամակը՝ Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանին, առայժ արձագանք չի ստացել քաղաքապետարանից, այդ մասին ինքը՝ Ավանի N 57մանկապարտեզի ղեկավարն ասաց՝ Eurwmedia 24 լրատվականի հետ զրույցում։
«Ես ԶԼՄ-ների միջոցով հանրայնորեն բաց նամակով դիմելուց առաջ նույն դիմումը փոստով եմ ուղարկել պարոն քաղաքապետին՝ ակնկալելով, որ արտոնյալ աշխատակցի գործունեության մասին կտեղեկանա վերադասը և ի վերջո լուծում կտրվի մեր մանկապարտեզում Արփինե Հակոբյանի գործունեության պատճառով առաջ եկած հարցերին։ Հուսամ այսօր կամ վաղը գրությունս տեղ կհասնի և պատասխան կստանամ»,- բաց նամակի հեղինակ Մարգարիտա Հովհաննիսյանը։
Ավելի վաղ մամուլում տարածվեց https://lurer.com/article/615003/am նշված նամակը, որտեղ մի շարք ապօրինությունների մասին է հաղորդվում , որոնք թույլ են տրվել ըստ հեղինակի, խոսքը Արփինե Հակոբյանի մասին է, ով ինտեսնիվ միջամտում է մանկապարտեզի ներքին խնդիրներին՝ այդ թվում կոծկելով երեխայի բռնության դեպք, ինչը հիշատակվում է սույն նշված բաց նամակի մեջ։ https://lurer.com/article/615145/am
Կհանդիպի՞ քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն իրեն դիմած մանկապարտեզի ղեկավարին և նրան ենթադրյալ խոչընդոտող անձին՝ Ավանի մանկապարտեզների ՀՈԱԿ տնօրեն Արփինե Հակոբյանին, Ավինյանի խոսնակ Հայկ Կոստանյանն ասաց, որ դեռևս դիրքորոշում չի կարող հայտնել, քանի որ քաղաքապետ՝ Ավինյանը գտնվում է արձակուրդի մեջ։
Ի դեպ Մարգարիտա Հովհաննիսյանը չի բացառում, որ իրավական ճանապարհով ընթացք կտա Արփինե Հակոբյանի գործողություներին։ Նշենք, որ Արփինե Հակոբյանը երեկ շտապեց առաջինը արձագանքել իր դեմ վինյանին ուղղված նամակին՝ սոցցանցում <<Ավանի վարչական շրջանի մանկապարտեզներ>> էջից https://www.facebook.com/100007961375767/posts/3997460190529321/?mibextid=wwXIfr&rdid=xnEyoDI4HrT5FbqR#
Հետաքրքրվեցինք Մարգարիտա Հովհանինիսյանի նամակում հիշատակված երեխայի բռնության դեպքի մասին, երբ է այն տեղի ունեցել, ինչ հանգամանքներում և ում կողմից , և ինչու իրավական հետևանք չի ունեցել , ինչպես ինքն էր ընդգծել նամակում։
«Ես հոկտեմբերի 28 –ին ծնողական համայնքից ստացել եմ բողոք՝ կոնկրետ խմբից, ինչից հետո ես նրանց ասել եմ պատրաստ եմ ընթացք տալ, և հետաքրքրվել եմ ՝ արդյո՞ք ծնողները ստորագրություններով պատրաստ են փաստել կատարվածը, համաձայնեցին։ Ստացած դիմում-բողոքը ծնողներից՝ իրենց ստորագրություններով և դրան կցելով իմ դիմումը կատարվածի մասին փոխանցեցի Ավանի թաղապետարան ՀՈԱԿ տնօրենին, սակայն մինչ օրս ոչ մի արձագանք չկա։
Վերջերս հետաքրքրվեցի ինչ ընթացք է ստացել, արձագանքեցին՝ հիմքեր չկան այդ պատճառով գործին ընթացք չի տրվել։ Փաստորեն իրավապահ մարմիններին չեն դիմել, պատերի ներսում փակվել է այս հարցը, բայց թե ինչ հիմքերով է փակվել, ում շահագրգռվածությամբ, ես չգիտեմ»,– ասում է մանկապարտեզի տնօրեն՝ Մարգարիտա Հովհաննիսյանը։
« Ես որպես ղեկավար իրավասու չէի սույն հարցին պատշաճ լուծում տալ, իմ գործառույթն է տեղեկացնել տնօրենին և ես դա արել եմ» - ասում է Մարգարիտա Հովհաննիսյանը։