Սահակաշվիլին Վրաստանի իշխանություններին մեղադրել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանը խոչընդոտելու մեջ
Իվանիշվիլիի ռեժիմը խոչընդոտում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանը, իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է Վրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սահակաշվիլին։
«Փաստն այն է, որ Ադրբեջանը պատմական որոշում է կայացրել պարբերաբար նավթամթերք մատակարարել Հայաստան, ինչն այս փուլում հնարավոր է միայն վրացական երկաթուղիների միջոցով»,- ասել է Վրաստանի նախկին նախագահը։
«Իվանիշվիլին չի կարող չիմանալ, որ ոչ ոք չի կարող վճարել նման սակագին, ուստի այստեղ նպատակը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև մերձեցման քաղաքականությունը խոչընդոտելն է, և ես չգիտեմ՝ նրանք ցանկանում են գրավել Թրամփի ուշադրությունը, թե՞ պարզապես կատարում են Մոսկվայի հրամանները։ Միևնույն ժամանակ, ադրբեջանական սահմանից ժամանող բոլոր բեռնատարներին թույլատրվում է անցնել Թբիլիսիի անցակետով։
Նրանք սահմանին ծախսելու համար խնդրում են մինչև 1000 դոլար, որը նրանք չեն կարող իրենց թույլ տալ։ Մինչդեռ մեր լրագրողական լրատվությունը փորձություն է, և անկախ նրանից, թե ինչ է ասում քաղաքական գործիչը կամ ինչ է նա հազիվ հասկանում լրահոսում, մեր աչքերի առաջ շատ լուրջ աշխարհաքաղաքական դրամա է ծավալվում»,- եզրափակել է նա։