Ի՞նչ արդյունք կտան մեր բարեփոխումները՝ չեմ կարող ասել․ Սուրեն Պապիկյան
ՀՀ պաշտապնության նախարար Սուրեն Պապիկյանը մամուլի ասուլիսին անդրադարձել է 2024 թվականին նախախարության կողմից արված փոփոխություններին մասնավորապես նշելով․
«44 օրյա պատերազմից հետո՝ իմ պաշտորավարումից հետո, զինված ուժերի բարեփոխումների բավականին լուրջ ընթացք է սկսվել ու այն ինչ այսօր ունենք դա բարեփոխումների ընթացքն է և ըստ էության գնահատական հնչեցնել ի՞նչ արդյունք կտա մեր բարեփոխումները բավականին վաղ է և ես չէ, որ պետք է գնահատական տամ»։
Նա նշել է, որ կիսում է ՀՀ վարչապետի այն մոտեցումը, որ պետք չէ արհեստականորեն ոչ միայն սրբագործել, այլ նաև պատասխանատվության այնպիսի մասնաբաժին դնել զինված ուժերի վրա, որը զինված ուժերը չեն կարող պարզապես կատարել՝ առաջին հերթին ժամկետային զինծառայողը չի կարող կրել իր ուսերին։
«Խոսքը նրա մասին չէ, որ սրանով վատաբանում ենք զինված ուժերին, փորձում ենք նրանց վաստակը՝ ինչ որ կերպ նսեմացնել, խոսքը նրա մասին է, որ մենք բարձրացնենք հարգանքը զինված ուժերի հանդեպ»,- հավելել է նախարարը։
Նախարար Սուրեն Պապիկյանը հատացրեց, որ 2024-ը զինված ուժերի համար բարենպաստ տարի էր, և հնարավորություն էր զինված ուժերի համար, որ իրենց առջև դրված խնդիրները արժանավույնս կատարեն։