Մշտապես աչքի եք ընկել բացառապես իշխանահաճո որոշումներ կայացնելու վարքագծով. Կարապետյանը՝ դատավորին
Ճանաչելով Ձեզ որպես դատավոր և հաշվի առնելով, որ մշտապես աչքի եք ընկել բացառապես իշխանահաճո որոշումներ կայացնելու վարքագծով՝ գտնում եմ, որ պաշտպանիս՝ Արմեն Ֆերոյանի ներկայացրած հատուկ վերանայման բողոքի քննության ելքը Ձեր նախագահությամբ ի սկզբանե կանխատեսելի է, ուստի նրա բողոքը հետ եմ վերցնում։
Այս մասին հայտարարել է հայ գործարար, բարերա Սամվել Կարապետյանը՝ դիմելով դատավոր Արմեն Դանիելյանին։Ավելի վաղ Կարապետյանի պաշտպանը՝ Արմեն Ֆերոյանը հայտարարություն էր տարածել, որում նույնպես հայտնվում էր բողոքը հետ վերցնելու մասին։Հայտարարությունն ամբողջությամբ՝ ստորև․«Գործարար, բարերար, Սամվել Կարապետյանի շինծու, քրեական վարույթով ակնհայտ ապօրինի կալանքի որոշումը, 2025 թվականի հունիսի 19-ին իմ կողմից բողոքարկվել էր Վերաքննիչ քրեական դատարան:
Այնուհետև, աննախադեպ արագությամբ,  իմ ենթադրությամբ ապօրինի միջամտությունների արդյունքում , նշված գործի նյութերը փոխանցվում են Վերաքննիչ քրեական դատարան և մակագրվում դատավոր՝ Արմեն Դանիելյանին:
Հաշվի առնելով, որ այդ դատավորը տասնյակ տարիներ ամենից ցածր վարկանիշ ունեցող դատավորն է, ամենից հաճախ բացարկի ենթարկված դատավորն է, ում նկատմամբ արդարադատության  ընկալումը բացակայում է, ուստի վստահորդիս հետ քննարկման արդյունքում, որոշել ենք օրենքով սահմանված կարգով հետ վերցնել իմ կողմից ներկայացված վերաքննիչ բողոքը։
Ցանկանում եմ հայտնել, որ նշված դիմումն արդեն մուտքագրվել է Վերաքննիչ քրեական դատարան և ենթակա է անհապաղ  քննարկման։ Հայտնում եմ նաև այն փաստը, որ Ս. Կարապետյանի կալանքի որոշմամբ նրա իրավունքների ոտնահարման հարցը՝ ՄԻԵԴ բողոքարկելիս սպառման ենթակա են միայն այն ներպետական միջոցները որոնք արդյունավետ են, իսկ տվյալ գործով ներպետական միջոցների արդյունավետությունն ամբողջությամբ բացակայում է, իսկ փաստաբանական խմբի կողմից անհրաժեշտ նախապատրաստական գործողությունները Մարդու իրավունքների Եվրոպական դատարան անհապաղ գանգատ ներկայացնելու ուղղությամբ գրեթե ավարտին են հասցվել։
Դրա մասին իրազեկում  կտրամադրվի լրացուցիչ»։