Անլուրջ հարց եք տալիս, քաղաքացի Գալստանյանին վարչապետի պաշտոնում չեմ տեսնում. Զարեհ Սինանյան
Արդյո՞ք Սփյուռքն աջակցում է Բագրատ Սրբազանին: Այս հարցը լրագրողներն ուղղեցին ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանին:«Սփյուռքում կան արդյո՞ք մարդիկ ու կառույցներ, որ նրան աջակցում են, իհարկե կան, քանի որ այդ նույն մարդիկ կամ կառույցներն իր հետ փողոցում են»,- նշեց նա:Լրագրողների հարցին այն մասին՝ ո՞վ չի աջակցում Սրբազանին, Սինանյանն արձագանքեց. «Ավելի հեշտ կլինի ասեմ՝ ով է աջակցում, քանի որ ցուցակը շատ ավելի փոքր է: Սփյուռքում ում են ավելի շատ աջակցում` քննարկման թեմա չէ: Այն ուժերն այն քանակով ու տոկոսով, որ Հայաստանում աջակցում են այդ շարժմանը կամ այդ շարժման նախորդող տարբերակներին, որը նույնն է՝ նույն տոկոսային հարաբերությունն է և՛ Սփյուռքում, և՛ Հայաստանում»:
Բագրատ Սրբազանին վարչապետի պաշտոնում տեսնելու մասին հարցին՝ Սինանյանն ասաց. «Քաղաքացի Գալստանյանին բացարձակ չեմ տեսնում, անլուրջ հարց եք տալիս»: