Mediahub.am-ը գրում է.
Հանրային ռադիոյի տնօրեն Արմեն Քոլոյանը լրատվամիջոցների կողմից չափազանց «սիրված է»: Իր պաշտոնը ստանձնելու առաջին իսկ օրվանից նա արեց ամենը, որ թե՛ խմբագրակազմը իրեն չընդունի, թե՛ լրագրողական համայնքը, թե՛ հանրությունը. Հանրային ռադիոյի տնօրենը գեներացրել ու շարունակում է գեներացնել իր հանդեպ հանրային, մեղմ ասած, վատ տրամադրություններ, ընդ որում լիովին արդարացված:
Այսօր, սակայն, հերոսը ոչ թե ինքն է, այլ իր տիկինը, ով խորը ատելությամբ ատելության խոսք է տարածել արցախցիների հասցեին: Ինչի՞ց է պատմությունը սկսվել. Քոլոյանի կինը որոշել է խրատական դասեր տալ արցախցիներին, որոնք պայքարում են իրենց իրավունքների համար:
Մասնավորապես, շաբաթ օրը Ազատության հրապարակում կայացած հանրահավաքի թեմային նվիրված ֆեյսբուքյան քննարկումներից մեկի տակ արձագանքել է արցախցիներից մեկին։ «Բայց ում դեմ եք միավորվել: Մեր հացը լափում եք, մեր դեմ միավորվո՞ւմ: Դուք մեկի հետ յոլա գնալ կարո՞ղ եք: Աստծուց մոռացված դժբախտներ»,- գրել է Շուշան Ղազարյանը:
Այո, «իրերը» կոչենք իրենց անուններով. Արմեն Քոլոյանի կնոջ անունը Շուշան Ղազարյան է, նա այլևս անուն ազգանունով պետք է ճանաչելի լինի հանրությանը և հանրությունը պետք է իմանա, որ կյանքի մեծ մասը ամուսնու հետ Պրահայում անցկացրած տիկինը, որ Հայաստանում հայտնվել է միայն Քոլոյանի այստեղ պաշտոնի անցնելու կապակցությամբ, արցախցիներին իրենց հայրենիքում որակում է «հաց լափողներ»: Հարց տիկնոջը՝ սեփական փորձի՞ց եք նման որակումներ տալիս... ինչևէ, անցնենք բուն թեմային:
MediaHub-ը արդեն փորձ ունի Արմեն Քոլոյանի հետ շփումների, վերջինիս կողմից ամեն անգամ ինչ-որ սկանդալային պատմության մեջ հայտնվելուց հետո: Այս անգամ էլ կապ հաստատեցինք, բայց ոչ թե այն նպատակով, որ հասկանանք, թե արդյո՞ք կնոջ անհարիր բառապաշարը քննադատում է կամ դատապարտում, քանզի հաստատ դա այդպես չէր կարող լինել, այլ՝ որքանո՞վ է համաձայն այդ որակման հետ: