Ինքն ուզում է, որ մեզ վախեցնի, բայց ինքը պետք է վախենա, նա խիղճ չունի. Արա Աբրահամյանը Փաշինյանի մասին
«Ես Հայաստանում անցկացնում եմ միջոցառում և իմ 12 գործընկերների հետ, որոնք ժամանել էին ԱՄՆ-ից, գործնական քննարկումներ ենք կազմակերպել և 2.5 ժամ առանց պատճառի մնացինք օդանավակայանում»,-հրավիրված ասուլիսում հայտարարեց «Ռուսաստանի հայերի միության» նախագահ Արա Աբրահամյանը՝ ներկայացնելով Հայաստան իր մուտքը խոչընդոտելու իշխանությունների քայլը։
Նա հայտնեց, որ իր մուտքի արգելքի պատճառը շատ պարզ է։
«Իմ կարծիքով, դրա պատճառն այն է, որ ես բավականին շատ մասնակցում եմ Հայաստանի քաղաքական և հասարակական գործընթացներին, բարեգործությանը»,-ասաց Աբրահամյանը և շարունակեց.
«Երևի ինքը որևէ մեկին մի խնձոր չի տվել, ես չգիտեմ, բայց Աբրահամյան Արան ի՞նչ է արել,՝ փախստականներին մոտ 200 բնակարան է նվիրել՝ 2-3 սենյականոց»։
Նա թվարկեց և ասաց, որ բոլոր բարեգործական ծրագրերը իրականացրել է «Ռուսաստանի հայերի միության» միջոցով, որը 100 %-ով միայն ինքն է ֆինանսավորում։
Արա Աբրահամյանը թվարկեց իր բարեգործական ծրագրերը, որոնք իրականացրել է Արցախի Հանրապետությունում և Հայաստանում և ենթադրեց, որ Փաշինյանը դրա համար է նման ձևով վերաբերվում։
«Իհարկե, ինքն ուզում է, որ մեզ վախացնի, ուզում է, որ ես վախենամ, բոլորը վախենան։
Գրում են՝ Աբրահամյանին 3-10 ժամ պահել են, թե եկել եմ թալանելու 17 մլրդ եմ թալանել, հազար ու մի բան, բայց ինքը պետք է վախենա».-հայտարարեց Աբրահամյանը և հիմնավորեց, որ Փաշինյանը Սահմանադրություն է խախտում և այլ ապօրինություններ։
«Ռուսաստանի հայերի միության» հայտարարեց, որ վարչապետը խիղճ չունի։
«Մեզ բերել են այն վիճակի, որ հայրենիք հասկացությունը չունենք, մինչև չհասկանանք, հայրենիքը, հայրենիքի շահը, այս վիճակից դուրս չենք գա»,-ասաց Աբրահամյանը։